Du som är konfirmand får möjligheten att gå på en rundtur i Lovisa kyrka och bekanta dig med den, om bara väggarna kunde tala.... Under samma träff får du också lära dig om musik och den fantastiskt fina orgeln vi har i Lovisa kyrka
Lite lägre ner här på sidan finns alla fyra datum för träffarna. Klicka på datumen, de är också länkar till anmälningssidan, så ser du hur många som anmält sig till det datumet. Det finns 20 platser till varje träff.
Det gäller att vara snabb så att du kommer med på det datum som passar dig bäst.
Ät gärna ett mellanmål eller ha med ett innan du kommer till kyrkan.
Har du frågor kan du kontakta antingen Minna eller Vera. Våra kontaktuppgifter hittar du lägre ner på sidan. Som information, vi är i regel lediga må-ti.
Välkommen på ett äventyr till kyrkan och musikens värld!
Vi använder kakor för att ge dig en bättre upplevelsen på vår webbplats. Våra egna, nödvändiga kakor garanterar att webbplatsen är effektiv och användarvänlig.
På webbplatsen använder vi inbäddningar med videor eller annat innehåll från sociala medier. Det innehållet kan ha kakor som identifierar användaren. Du kan se innehållet endast om du godkänner kakorna.